Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „ORLĘTA” NA SPOTKANIU Z KAPELANEM ARMII AMERYKAŃSKIEJ

„ORLĘTA” NA SPOTKANIU Z KAPELANEM ARMII AMERYKAŃSKIEJ

277110793 1685666221779140 248017874269493302 n   W dniu 24 marca 2022 r. nasze Orlęta wzięły udział w spotkaniu z niecodziennym gościem. Był nim major Maciej Napieralski - kapelan pracujący w 82 Dywizji Powietrznodesantowej (USA).

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy dowódcy Jednostki Strzeleckiej Związku Strzeleckiego „Strzelec” insp. Barbary Gajewskiej.

Po krótkim powitaniu kapelan mjr Maciej Napieralski przeprowadził niezwykle ciekawe zajęcia z Orlętami (→foto.). W trakcie ich trwania członkowie drużyny mieli okazję m.in. spróbować, jak smakują racje żywnościowe amerykańskiej armii (→foto.). Ponadto dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących szczegółów związanych z pracą kapelana wojskowego i jego udziału w misjach.

Zajęcia zostały zorganizowane w siedzibie ZS Strzelec (→foto.), a udział  w nich wzbudził ogromne emocje i wielkie zainteresowanie wśród członków Drużyny Orląt.