Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ORLĘTA SP 17 NA UROCZYSTOŚCIACH 103. ROCZNICY ŚMIERCI PŁK. LEOPOLDA LISA KULI

ORLĘTA SP 17 NA UROCZYSTOŚCIACH 103. ROCZNICY ŚMIERCI PŁK. LEOPOLDA LISA KULI

20220307 105034

W poniedziałek 7 marca Orlęta z naszej szkoły wzięły udział w obchodach 103. Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa Kuli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie pod przewodnictwem J.E. ks. bp Jana Wątroby – Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej. W trakcie jej trwania asystę liturgiczną sprawowali Strzelcy i Orlęta.

Po kazaniu została przeprowadzona ceremonia przyrzeczenia dzieci wstępujących do „Orląt” ZS →(foto.). Na jej początku Minister Jan Józef Kasprzyk odpytał dzieci słowami wiersza Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś – Polak mały”. Następnie ok. 100 dzieci z Rzeszowa, Boguchwały, Jasionki, Stobiernej, Krakowa złożyło swoje przyrzeczenie na sztandar JS 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli. Ceremonię poprowadził mł. insp. ZS Henryk Klimek i chor. ZS Michała Stocerz.

Po Mszy Świętej miała miejsce defilada →(foto.) oraz dalsza część uroczystości na Placu Farnym przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa Kuli połączona z uroczystym przyrzeczeniem młodzieży strzeleckiej. Po przyrzeczeniu ks. bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej pobłogosławił dzieci i młodzież z szeregów ZS Strzelec. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia medali „Pro Patria”, które wręczał minister Jan Józef Kasprzyk.

Całość uroczystości miała niezwykle podniosły i wzruszający charakter, a także była piękną lekcją patriotyzmu dla naszych Orląt oraz wszystkich pozostałych uczestników→ (foto.).