Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika 9W dniach 15, 16 i 18 listopada w naszej szkole odbyło się  uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas 1 i 2.

Pasowanie poprzedziła inscenizacja pt. „Urodziny Kopciuszka” przygotowana przez uczniów z klasy 3b. Wszyscy uczniowie tej klasy zaangażowali się wraz z paniami wychowawczyniami i panią bibliotekarką w przygotowanie dekoracji, masek, strojów oraz nauczyli się przydzielonych kwestii recytatorskich.

W spotkaniach uczestniczyły Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor, które dokonały uroczystego pasowania uczniów.

W trakcie spotkania uczniowie odgadywali role postaci z bajek (Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia).

Podczas spotkania uczniowie poznali także podstawowe zasady poszanowania książek.

Na koniec pasowania uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i zakładki do książek.

Wszyscy uczniowie po pasowaniu mieli możliwość wypożyczenia książek w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia zamieszczonych w Fotokronice >TUTAJ.