Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ŚWIĄTECZNE KWESTOWANIE

ŚWIĄTECZNE KWESTOWANIE

Kwesta

W dniach 31 października i 1 listopada nasza szkoła zaangażowała się w kwestowanie na rzeszowskich cmentarzach.

Uczniowie razem z nauczycielami kwestowali na Cmentarzu Wilkowyja na rzecz osób bezdomnych i ubogich. Organizatorem tej kwesty było Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, które prowadzi schroniska dla bezdomnych, jadłodajnię dla ubogich wydającą około 500 gorących posiłków dziennie oraz Centrum Integracji Społecznej.

Natomiast nasza grupa Orląt kwestowała na Starym Cmentarzu i na Cmentarzu Pobitno na rzecz ratowania pomników nagrobnych na Starym Cmentarzu. Organizatorem tej zbiórki było Stowarzyszenie Opieki nad Starym Cmentarzem im. Włodzimierza Kozło.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Zdjęcia z naszego udziału w tegorocznych kwestach można obejrzeć w Fotokronice.