Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PROJEKT SERCE I POMOC

PROJEKT SERCE I POMOC

IMG 9915   Nauka w szkole nabiera rozpędu. Przed naszymi uczniami, a w szczególności przed czwartoklasistami nowa inna szkolna rzeczywistość i nowe wyzwania. Krótko mówiąc: wiele zmian w niedługim czasie. Tym bardziej miło nam poinformować, iż od obecnego roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do projektu SP – to więcej niż szkoła podstawowa! SP! SERCE i POMOC. Patronem projektu jest Podkarpacki Kurator Oświaty.

Celem przedsięwzięcia są działania, które ułatwią uczniom naukę w klasie czwartej, a trzecioklasistom pozwolą przejść na wyższy etap edukacyjny w kolejnym roku szkolnym.

W dniu 28 września szkoła odebrała Akredytację wstępną do projektu Podkarpackiego Kuratora Oświaty (→foto.). Zbiegło się to z pozyskaniem – dzięki pomocy sponsorów i zaangażowaniu dyrekcji - wielkiego Serca na nakrętki, które stanęło przed budynkiem naszej szkoły.

W realizację projektu Serce i Pomoc zaangażowani zostaną uczniowie klas 4 (cały rok szkolny) oraz uczniowie klas 3 (drugi semestr roku szkolnego), a przede wszystkim wychowawcy i nauczyciele uczący w SP 17. Na bieżąco na stronie internetowej szkoły będziemy informować o podejmowanych w ramach projektu działaniach i inicjatywach, mając nadzieję, że uczniowie klas czwartych dzięki naszym staraniom dobrze poradzą sobie na nowym etapie edukacji.

Symbolem naszego programu jest wielkie SERCE, które znajduje się przed wejściem do szkoły.
Składamy ogromne podziękowania fundatorom - rodzicom Dominika z kl. 1b i Izy z kl. 8b.
Dzięki Państwa wsparciu dokonaliśmy zakupu pojemnika na nakrętki, a teraz dołączamy do inicjatywy „ZAKRĘCONA AKCJA”, o której więcejTUTAJ.

Zbieramy plastikowe nakrętki, które pozwolą sfinansować kosztowne leczenie i rehabilitację 10 - letniej Mai z 3b.  Liczymy, że nasze szkolne serce szybko i wielokrotnie napełni się plastikowymi nakrętkami i w ten sposób pomożemy naszej uczennicy (foto.).

Dyrekcja szkoły i Zespół ds. Projektu Serce i Pomoc

SP