Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Spotkanie z policjantem We wtorek 5 października odwiedził naszą szkołę dzielnicowy sierż. sztab. Pan Konrad Brzechwa. W spotkaniu brali udział uczniowie klas pierwszych (→foto.), (→foto.) oraz Punktu Przedszkolnego (→foto.). Uczniowie uzyskali cenne informacje na temat zasad bezpieczeństwa. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i na przejściu dla pieszych oraz podczas jazdy na rowerze. Ponadto zwrócił uwagę na takie aspekty bezpieczeństwa dzieci jak zachowanie się wobec nieznanych osób, niepodawanie osobom obcym informacji o sobie i swoich rodzicach, reagowanie w trudnych sytuacjach oraz korzystanie z numerów alarmowych.

Pan dzielnicowy wyświetlił także krótkie filmy edukacyjne na temat bezpieczeństwa.

Nasi najmłodsi uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, chętnie się wypowiadali i zadawali liczne pytania. Najczęściej dotyczyły one wyposażenia i zadań policjanta. Interesowało ich również jak zostać policjantem.

Okazało się, że atrakcją dla dzieci było obejrzenie wozu policyjnego (→foto.), (→foto.).

Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom wiedza i umiejętności dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa będą zawsze wzrastać i utrwalać się.

(Tekst: p. Dorota Bikowska - pedagog szkolny)

      TDTS logo      promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2  logo SKO             
tekst_efs1