Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PODSUMOWANIE TEGOROCZNEGO TYGODNIA KULTURY W NASZEJ SZKOLE
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję „Światełko Pamięci dla...

 
IMAGE

  Szanowni Rodzice,  zachęcamy do zapisywanie dzieci na zajęcia z...

 

Wysokość składki na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 uchwalono na...

 

Aktualności

PODSUMOWANIE TEGOROCZNEGO TYGODNIA KULTURY W NASZEJ SZKOLE

184777259 173207841359783 6822841266566459488 n W szkolnym Tygodniu Kultury, który miał miejsce w dniach od 10 do 14 maja, jak zawsze przy okazji naszych szkolnych inicjatyw, wiele się działo. Jak wiadomo, każdy dzień tygodnia miał swoje hasło i związane z tym działania.

  W Dniu Empatii i Szacunku odbył się m.in. przygotowany pod kierunkiem p. Anny Kielar konkurs plastyczny pt. Obudź w sobie empatię. W konkursie wzięło udział 40 uczniów. Dzieci przygotowały bardzo ciekawe i różnorodne prace, których pomysłowość oraz staranne wykonanie zachwyciły wszystkich. Nagrodzone prace uczniów można obejrzeć →TUTAJUczniowie klas 1-3 wykazali się natomiast dużą znajomością savoir-vivre, biorąc udział w konkursie Mistrz dobrych manier przygotowanym przez p. Bernadetę Błahut (→foto.1), (→foto.2).

 

 W Dniu Uśmiechu i Życzliwości szkołę odwiedził klaun, który rozbawił dzieci do łez, rozmawiając z nimi, opowiadając żarty i wspólnie się bawiąc. Nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcia.  Uczniowie projektowali i wykonywali także swoje ulubione emotikonki techniką collage oraz wzięli udział w ciekawych zajęciach pt. „Powiedz mi coś miłego”.

Kołem Uśmiechuznajdującym się na stronie internetowej naszej szkoły (→TUTAJ), mógł zakręcić każdy i wybrać dla siebie uśmiechnięte mottochociażby takie jak: Jeden uśmiech i wszystko wyda Ci się łatwiejsze czy Śmiech jest lekarstwem, które każdy może sobie przepisać. 

W Dniu Tolerancji rozmawialiśmy o poszanowaniu opinii, poglądów i postaw innych ludzi, a przygotowany Koszyczek sentencji o tolerancji przybliżył rozumienie tego pojęcia.

W Dniu Tańca wyrażaliśmy nasze emocje w zabawach muzycznych i tańcu, śmiejąc się i ruszając w rytm muzyki. Co więcej – wielu z nas tanecznym krokiem wróciło do domu. Poznaliśmy też tajniki Tanecznego savoir-vivre oraz rozwiązywaliśmy quizy o tańcu. Nasi uczniowie, z pomocą p. Iwony Czerwień - Mielnik, przygotowali z okazji Dnia Tańca prezentację filmową, którą można obejrzeć TUTAJ.

W Dniu Twórcy wykazaliśmy się dużą kreatywnością w pisaniu opowiadań i rymowanek, przygotowaniu krzyżówek i wykonaniu budowli z klocków. Uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Filipczak-Basary wykonali prace plastyczne na temat Kultura i szacunek to mój wizerunek (→foto.).

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za ich kreatywność oraz zaangażowanie w czasie naszego Tygodnia Kultury. Nie zapominajmy, że kulturalni, uśmiechnięci i tolerancyjni powinniśmy być każdego dnia.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmiku, który przygotowała p. Monika Dolecka,

podsumowującego Tydzień Kultury w naszej szkole →TUTAJ.

 

      TDTS logo      promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2  logo SKO             
tekst_efs1