Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - KWIETNIOWE AKTUALNOŚCI PROGRAMU „TWOJE DANE - TWOJE SPRAWA”

KWIETNIOWE AKTUALNOŚCI PROGRAMU „TWOJE DANE - TWOJE SPRAWA”

Za oknami coraz więcej słońca, dłuższe wieczory, więcej czasu spędzanego popołudniami na spacerach, rowerze i rolkach. Mniej czasu – miejmy nadzieję – przed monitorem i w sieci. A za nami ….uodo tdts logo color rgb

W okresie od lutego do kwietnia realizowany był w klasach 7-8 na godzinach wychowawczych cykl pt. To nie jest świat bez granic. w ramach programu Twoje dane – Twoja sprawa. Tematyka obejmowała również zagadnienia bezpiecznego poruszania się w sieci. Zajęcia prowadzone były online w oparciu o przygotowane prezentacje na zasadzie udostępniania pulpitu przez wychowawców. Realizowane zagadnienia:

Uczniowie:

• Tożsamość cyfrowa i cyfrowa reputacja.
  • Internet nigdy nie zapomina – zdjęcia i filmy w sieci.
  • I po co ta cała ochrona?

Omawiając te zagadnienia nie zapomnieliśmy o rodzicach naszych uczniów, należących do naszej społeczności szkolnej. To z myślą o spotkaniu online z nimi przygotowaliśmy cz. IV cyklu To nie jest świat bez granic. pt. Moje dziecko i jego dane w sieci.

Po raz kolejny otrzymaliśmy mini-poradniki z cyklu Warto wiedzieć… z Urzędu Ochrony Danych Osobowych, których treścią chcemy się z Wami podzielić:

1. 10 zasad ochrony prywatności przy instalowaniu aplikacji
  2. Porada nt. ustawień prywatności - FB