Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SZKOLNY TYDZIEŃ INTEGRACJI
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez...

 
IMAGE

  Szanowni Rodzice,  zachęcamy do zapisywanie dzieci na zajęcia z...

 

Wysokość składki na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 uchwalono na...

 

Aktualności

SZKOLNY TYDZIEŃ INTEGRACJI

PlakatIntegracjaW najbliższy poniedziałek - 26 kwietnia

w Naszej Szkole rozpocznie się 

   Tydzień Integracji ,

pod hasłem„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni”.

    Celem tego szkolnego święta jest zwrócenie uwagi na problemy uczniów z niepełnosprawnościami, w tym na bariery, z jakimi spotykają się na co dzień. Chcemy zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat korzyści płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia społecznego i kulturalnego.

Pragniemy upowszechniać ideę szacunku, przyjaźni, empatii i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.

    Odczuwamy również potrzebę, by w trudnym czasie zdalnej nauki wzmacniać i jednoczyć zespoły klasowe poprzez inicjowanie i realizowanie wspólnych zadań. Dlatego w programie najbliższego tygodnia znajdą się gry i zabawy integrujące uczniów oraz lekcje wychowawcze, podczas których przybliżone zostaną zagadnienia związane z problemami i potrzebami osób z niepełnosprawnościami - oto materiały, które pomogą je lepiej zrozumieć:

  •  FILM  pt. "CO TO JEST INTEGRACJA?" (przygotowany przez p. Beatę Zacios) TUTAJ  oraz
  •  „Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni”  (tekst w opracowaniu p. Agaty Drałus) →TUTAJ.

Szkolny Zespół ds. Integracji

      TDTS logo      promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2  logo SKO             
tekst_efs1