Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - LEKCJE O TOLERANCJI
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez...

 
IMAGE

  Szanowni Rodzice,  zachęcamy do zapisywanie dzieci na zajęcia z...

 

Wysokość składki na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 uchwalono na...

 

Aktualności

LEKCJE O TOLERANCJI

Inny nie znaczy gorszyW marcu br. w ramach Promocji Zdrowia podczas nauki zdalnej w klasach V – VII została omówiona tematyka dbałości o zdrowie, wzajemnego szacunku, poszanowania godności drugiego człowieka, rozwijania talentów i wzajemnego wspierania się - współpracy.

W czasie lekcji muzyki uczniowie wysłuchali informacji oraz oglądali prezentację, która dotyczyła problemów zdrowotnych z jakimi mierzyli i mierzą się w swoim życiu znani muzycy, artyści, naukowcy, sportowcy i inni znani ludzie, których los nie oszczędzał. 

Mimo swoich problemów, nie poddali się oni i dzisiaj są dla nas przykładem (np. Ludwig van Beethoven, Andrea Bocelli, Monika Kuszyńska, Stephen Hawking, Lionel Messi i inni). 

Ludzie Ci pokazują nam jaką wartością jest życie człowieka, jak warto o nie walczyć. Każdy jest bowiem wartościowym człowiekiem, tylko musi w to uwierzyć, wówczas znajdzie w sobie siłę, aby się rozwijać, a przy tym pomagać i być przykładem dla innych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, a na jej podsumowanie każdy z nich przygotował plakat na ten temat - pod nazwą „INNY, NIE ZNACZY GORSZY”. /Plakaty uczniów można obejrzeć →TUTAJ./ Lekcje przygotowała pani Katarzyna Kawalec.

Opracował: Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia

      TDTS logo      promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2  logo SKO             
tekst_efs1