Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

123409312 2042951585835847 2438965814453285439 nW naszej szkole pragnęliśmy przygotować się do świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym celu uczniowie uczący się w szkole, tj. klasy I - III i "zerówka" w miniony piątek przyszli na zajęcia w niebiańskich klimatach. Niektóre dzieci przebrały się za ulubionych świętych i patronów, inni przybrali postacie ze skrzydłami i aureolą, inni ubrani na biało też chcieli być mieszkańcami nieba. Wszystkie klasy zostały odwiedzone przez katechetów. Wspólnie mogliśmy wysłuchać krótkiej katechezy ks. Nikodema i razem śpiewem chwalić Pana Boga za świętych i niebo, które na nas czeka. A że świętość jest słodka, dzieci zostały poczęstowane słodką niespodzianką. Starsze klasy włączyły się w to przygotowanie przez przebranie się w domu i przesłanie zdjęcia: →foto.,foto.foto.

Oto niektórzy nasi obywatele nieba: foto., foto. oraz TUTAJ.

/Tekst: p. Anna Pękala/