Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SZKOLNE AKTUALNOŚCI PROGRAMU - ROK SZKOLNY 2023/ 2024
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SZKOLNE AKTUALNOŚCI PROGRAMU - ROK SZKOLNY 2023/ 2024

uodo tdts logo color rgb

  W dzisiejszym świecie już niemalże wszyscy stale są online, a Internet stał się nam bardzo bliski. Bycie online stanowi często sporą część naszej zwykłej codzienności. Realizując od kilku lat program Twoje dane – Twoja sprawa staramy się przekazywać naszym uczniom wiedzę i  umiejętności konieczne do świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

 I tak za nami kolejne Dni Ochrony Danych Osobowych oraz Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. W tym roku szkolnym obchodziliśmy je w dniach 12.02.-16.02.2024. I jak to zwykle bywało, tak i w tym roku szkolnym we wszystkich klasach naszej szkoły odbyły się zajęcia związane z ODO oraz bezpiecznym korzystaniem z sieci.

 A tak wyglądało to w praktyce:

  • klasy VIII – Twoje dane – Twoja sprawa: Tyle już wiem i pamiętam.
  • klasy VII i VI – Jak reagować na cyberprzeoc?
  • Klasy V - Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?
  • klasy IV – W krainie danych osobowych.
  • klasy III-I - pl. Poznaj bezpieczny Internet!
  • oddział 0 - Czym jest ten Internet, o którym wszyscy mówią?

 Warto wspomnieć, że w czasie Dni otwartych szkoły w dniach 1.03.-2.03. będzie obejrzeć można wystawę prac uczniów klas VI i VII przygotowanych pod opieką p. Renaty Filipczak – Basara nt. Ochrony Danych Osobowych i Bezpiecznego Internetu.

Koordynator programu TDTS: Iwona Niedzielska-Taźbier


12.11.2023

 Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Twoje dane – Twoja sprawa prowadzonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie, którego celem jest

  •  upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli,
  •  edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe i swoją prywatność zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie.

Teraz dokładniej: Co w tym temacie miało już miejsce w tym roku szkolnym w naszej szkole:

KLASY I pt. A co to za kraina? Moje pierwsze spotkanie ze światem danych osobowych, w tym min. co to są dane osobowe, czym jest legitymacja szkolna i gdzie/kiedy/jak z niej korzystać, czym jest numer PESEL.

KLASY IV zajęcia pt. Pozwólcie, że przedstawię. Moja nowa koleżanka PRYWATNOŚĆ, podczas których zwrócono uwagę, na to czym jest nasza prywatność, jak ważna jest w naszym życiu i w jaki sposób należy ją chronić.

W związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka KLASY VI i VII wzięły udział w lekcji online z cyklu #odolekcje UODO pt. To nie są ślady na piasku - cyfrowa tożsamość i cyfrowa reputacja w kontekście ochrony naszej prywatności i danych osobowych. Był to już temat trochę trudniejszy i obszerniejszy ze zwróceniem szczególnej uwagi na nasze działania w Internecie i ich konsekwencje.

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Koordynator programu TDTS: Iwona Niedzielska-Taźbier

         Zrzut ekranu 2023 12 03 060057

          Zrzut ekranu 2023 12 03 060224     Zrzut ekranu 2023 12 03 060350

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy