Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - Ogłoszenia

ZASADY KWALIFIKACJI UCZNIÓW KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO ZAJĘĆ KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNYCH

Informujemy, że od nowego roku szkolnego 2021/2022, kwalifikacja uczniów klas I szkół podstawowych do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych organizowanych na bazie szkół, odbywać się będzie na podstawie zgłoszenia swojego dziecka do takich zajęć, przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka, w oparciu o wynik badania lekarskiego przeprowadzanego przez lekarza p.o.z., w ramach profilaktycznego badania lekarskiego ucznia odbywającego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (bądź w I klasie szkoły podstawowej).

W związku z tym rodzice/opiekunowie prawni proszeni są o wykonanie badania bilansowego dziecka do końca wakacji i poinformowanie lekarza p.o.z. o możliwości uczestniczenia dziecka w bezpłatnych zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych w szkole.

Rodzice/opiekunowie prawni uczniów klas I szkół podstawowych winni następnie w terminie do 30 września br. złożyć u pielęgniarki/higienistki szkolnej Kartę profilaktycznego badania lekarskiego ucznia odbywającego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (klasy I szkoły podstawowej), która zawierać będzie informację o ewentualnej potrzebie udziału dziecka w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych.

Wzór Oświadczenia dotyczący zgłoszenia dziecka przez rodzica/opiekuna prawnego do udziału w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych jest do pobrania →TUTAJ.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajduje sięTUTAJ.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE EDUKACYJNYM

196977158 547176893331937 5188025853484601101 n

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w projekcie Hackathon dla Edukacji Miejskiej. Zadanie projektowe polega na stworzeniu interaktywnej mapy rzeszowskich placówek oświatowych. Dla zwycięskiego zespołu przewidziano nagrodę...

Więcej na ten temat można dowiedzieć się →TUTAJ.

ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE DLA UCZNIÓW KLAS 4 – 8 W ROKU SZK. 2021/ 2022

Dyrekcja szkoły informuje, że w nowym roku szkolnym (w okresie wrzesień – grudzień 2021r.) istnieje możliwość zorganizowania zajęć wspomagających dla uczniów klas 4 – 8.

Planujemy zajęcia z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie każdej grupy wiekowej, w wymiarze 1 godz. tygodniowo. Spotkania te będą realizowane w grupach międzyoddziałowych po zakończeniu lekcji.

Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany udziałem dziecka w zajęciach prosimy o uzupełnienie deklaracji (do pobrania TUTAJ) oraz przesłanie jej do wychowawcy klasy w terminie do 14.06.2021r.