Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - Kącik pedagoga

Środa                10.00  -  14.00

Czwartek         11.30  - 15.30

Piątek                 9.00  - 13.00

Pedagog szkolny pełni także dyżur
 podczas wywiadówek i konsultacji dla rodziców

Kontakt z pedagogiem szkolnym

tel. 17 748 24 80 (sekretariat szkoły)
           17 748 24 87 (gabinet pedagoga)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie informuje, że w II semestrze bieżącego roku szkolnego konsultacje dla rodziców i nauczycieli w ramach Punktu Konsultacyjnego będą nadal prowadzone telefonicznie lub online z uwagi na COVID-19.

Pracownik opiekujący się szkołą, Pani Monika Ciwińska, będzie pełnić dyżur telefoniczny oraz poprzez komunikator Teams (Office 365) w godzinach od 15.00 do 17.00 w dniach:

09.02.2021r.

02.03.2021r.

13.04.2021r.

11.05.2021r.

01.06.2021r.

Nr telefonu: (17) 748 38 06

Telefon interwencyjno - konsultacyjny

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie od II semestru uruchamia telefoniczny dyżur interwencyjno-konsultacyjny.

Dyżur telefoniczny będzie pełnić Pani mgr Ewa Zawodnik, psychoterapeuta.

Pani Ewa Zawodnik jest doświadczoną psychoterapeutką, pracuje od kilkunastu lat z  pacjentami dorosłymi oraz z dziećmi i młodzieżą. Posiada certyfikat uprawniający do pracy z osobami w kryzysie suicydalnym. Prowadzi psychoterapię indywidualną, interwencję kryzysową oraz grupy wsparcia.

Nr telefonu: 17/ 748 38 19

Dyżury w czwartki w godzinach 14:00 - 16:00

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie

zaprasza uczniów szkół podstawowych na warsztaty on-line:

1) dla starszych klas:  „Oswoić stres - emocje w czasie pandemii”

Początek: środa, 10.02.2021 r. godzina 16.00

Szczegółowe informacje na temat warsztatów są dostępne →TUTAJ.

2) dla klas IV – VIIIMistrz Planowania czyli jak lepiej zorganizować swoją naukę

Początek: czwartek, 25.02.2021 r. godzina 14.00-15.00

Szczegółowe informacje na temat warsztatów są dostępne na stronie www Poradni →TUTAJ

oraz →TUTAJ.

Informacje o bezpłatnej pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej

udzielanej przez nowo otwarty Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

znajdują się →TUTAJ.

Pedagog szkolny:

• troszczy się o realizację obowiązku szkolnego uczniów

• określa formy i sposoby udzielania pomocy uczniom poprzez wnioskowanie o wydanie opinii o uczniu przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną

• udziela pomocy wychowawcom klas i nauczycielom w pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze

• podejmuje działania mediacyjne i interwencyjne w sytuacjach kryzysowych

• rozpoznaje indywidualne potrzeby uczniów, przyczyny trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych oraz trudności wychowawczych, poprzez:

- obserwację zachowań pojedynczych uczniów i klas

- analizę wyników nauczania i ocen zachowania

- diagnozowanie środowiska ucznia

• udziela porad rodzicom, ułatwiających rozwiązywanie ich problemów wychowawczych

• organizuje pomoc w zakresie wyrównywania braków w wiadomościach szkolnych uczniom napotykającym na szczególne trudności w nauce

• współorganizuje pomoc w zakresie wyrównywania i likwidowania zaburzeń rozwojowych
- rewalidacja
- reedukacja
- terapia

• udziela uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych nawarstwiających się na tle niepowodzeń szkolnych

• udziela porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych

• organizuje opiekę i pomoc materialną uczniom osieroconym, z rodzin alkoholowych, zdemoralizowanych, mających szczególne trudności materialne

Zapraszam do obejrzenia prezentacji na temat pomocy psychologiczno - pedagogicznej dostępnej w zakładce Dokumenty szkolne, kategoria: Publikacje nauczycieli.

Zachęcam również do zapoznania się z materiałami dla rodziców:

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem.  Dlatego warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z zasobów Internetu w sposób bezpieczny.

Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w Internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.

Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcam do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”. Poradnik jest do pobrania →TUTAJ.

Materiały dla uczniów: