Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - 50 lat SP 17 w Rzeszowie
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

50 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 17 W RZESZOWIE

bb69faf80e49361fbad4d93bb6e913e5

      W 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie świętowała jubileusz 50-lecia swojej działalności oraz uroczystość nadania szkole imienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. 

      Postępująca globalizacja współczesnego świata spowodowała, że ogromnego znaczenia nabrała historia regionalna. Powstająca z „potrzeby serca”, także pobudek patriotycznych jest świadectwem naszej tożsamości narodowej. Historia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, z racji emocjonalnego związku z miejscem zamieszkania, jest nam szczególnie bliska i wyrasta z chęci bycia cząstką określonej wspólnoty.

Wybierając patrona dla Szkoły, kierowaliśmy się przekonaniem, iż powinien to być patron ściśle związany z historią naszego miasta i regionu. Nie ulega wątpliwości, że imię 21 Brygady Strzelców Podhalańskich spełnia wszystkie przyjęte kryteria, a czyny żołnierzy oraz ich patriotyzm mogą być wzorem dla dzisiejszej młodzieży. Pozwala to oprzeć działania wychowawcze na realnych i historycznie usankcjonowanych wartościach, które na trwałe wpiszą się w tradycję naszej Szkoły.

Jesteśmy przekonani, że dzięki nadaniu naszej Szkole imienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich uzyska ona swoją indywidualną tożsamość, wyróżniającą ją spośród innych placówek edukacyjnych na terenie miasta Rzeszów, a także w całym regionie. (Więcej na temat 21 Brygady Strzelców Podhalańskich można dowiedzieć się › TUTAJ oraz z broszury okolicznościowej znajdującej się w Dokumentach szkolnych - kategoria: 50 - lecie Szkoły. Nadanie imienia Szkole).

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie, które umożliwiło owocne przeprowadzenie zaplanowanych działań związanych z uroczystościami 50-lecia Szkoły i nadania Szkole imienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi realizację zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i edukację następnych pokoleń.

Dziękujemy również za wypożyczenie zdjęć i innych pamiątek związanych z naszą Szkołą, które zostały zaprezentowane na okolicznościowej szkolnej wystawie z okazji 50-lecia SP 17 w Rzeszowie.


I. HISTORIA SZKOŁY

  • KALENDARIUM WYDARZEŃ (1964 - 2014) →TUTAJ
  • PREZENTACJA NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ  →TUTAJ                                       

II. UROCZYSTOŚCI 50-LECIA SZKOŁY. NADANIE SZKOLE IMIENIA 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

DSC 4211.JPG m.W sobotę 11 października 2014 r., zgodnie z harmonogramem działań związanych z jubileuszem 50 - lecia Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie i nadaniem Szkole imienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie była koncelebrowana uroczysta Msza Św., której przewodniczył Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Następnie uroczystości jubileuszowe miały miejsce w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, podczas których, przy udziale wielu znamienitych Gości, Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Pan Andrzej Dec odczytał Uchwałę w sprawie nadania imienia i zmiany nazwy Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie. Miało również miejsce uroczyste wręczenie Szkole Sztandaru.

Na zakończenie uroczystości odbyły się spotkania okazjonalne na terenie naszej Szkoły.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości dostępnych na naszej stronie internetowej w zakładce Fotokronika.

Fotoreportaż z uroczystości jest również dostępny w serwisie internetowym YouTube – część I: https://www.youtube.com/watch?v=lN39C0zW0UI

Część II fotoreportażu: https://www.youtube.com/watch?v=T33hIR3Fkd0

Informacja na temat uroczystości oraz zdjęcia znajdują się także na stronie internetowej naszego Patrona: http://www.21bsp.wp.mil.pl/pl/1_622.html 


Zapraszamy do wysłuchania wywiadu udzielonego Radiu VIA na temat jubileuszu 50-lecia naszej Szkoły. Wywiadu udzielili: Pani Dyrektor SP 17 w Rzeszowie Barbara Filip, Pani Joanna Świetlik – Przewodnicząca Rady Rodziców, Ks. Paweł Liszka.   

Wywiadu można posłuchać klikając na link obokhttps://www.youtube.com/watch?v=r66t5NBMQj0


Nowiny jpg.jpg.m

bb69faf80e49361fbad4d93bb6e913e5

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy