Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - AKADEMIA MAJOWA
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

AKADEMIA MAJOWA

powitanie akademia 29042024

 29-ego kwietnia odbyła się w SP 17 uroczysta akademia upamiętniająca ważne dla historii naszej ojczyzny i świata zdarzenia, których rocznice przypadają w maju. Kolejne daty wraz z opisem prezentowane były na kalendarium, którego karty odwracały uczennice z kl.8c przy dźwięku gongu.

 1-y maja to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy oraz katolickie Święto Józefa Rzemieślnika. Tego samego dnia, w bieżącym roku, obchodzimy 20-sto lecie wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. 2-go maja jest Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, świętem ustanowionym w 2004 r. 3-ego maja 1791 r. uchwalona została pierwsza w naszym kraju konstytucja, jedna z najbardziej postępowych w Europie i na świecie. Natomiast 8-ego maja przypada Narodowy Dzień Zwycięstwa oznaczający zakończenie II wojny światowej.

 Uroczystość uświetniły pieśni i piosenki wykonane przez chór oraz solistów przygotowanych przez Panią Dyrektor SP 17, Mirosławę Leśniak we własnej osobie (→foto.). Pozostałe występy odbyły się pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Kwaśnik, Mai Czepurko, Małgorzaty Pałys (choreografia poloneza) oraz Anny Cebuli (występ dzieci z klasy 1b). Dekoracje sporządziła Pani Renata Filipczak-Basara oraz - zapewniła Pani M. Kwaśnik. Pani Bogumiła Lis, która obsługiwała sprzęt nagłaśniający, czuwała nad realizacją dźwięku oraz oprawą muzyczną całości, zaś Pani Justyna Horska – nad prezentacją pocztu sztandarowego (→foto.).

 Konferansjerami byli Eryk Stachurski i Aleksander Stopa z kl.7c. Chłopcy z klas: 6b i 7a przedstawili symbolicznie manifestację robotników w Chicago z dn. 1-ego maja 1886 r. (→foto.). Dzieci z klasy 1-ej z własnym akompaniamentem trójkątów, tamburynów i grzechotek zaśpiewały uroczą piosenkę o symbolach narodowych naszego kraju (→foto.). Dziewczynki z klas: 6-ch, 7-ch i 8-ch wykonały elegancki układ taneczny do dźwięków poloneza (→foto.). 6 uczennic z klas 6-ch, 7-ch i 8-ych zaprezentowało na planszach najważniejsze postanowienia Konstytucji 3-go maja.

 Ukoronowaniem akademii było charyzmatyczne wygłoszenie poematu Wisławy Szymborskiej Gawęda o miłości ziemi ojczystej przez Michała Chomycza i Franciszka Szerlonga z kl.8c oraz piosenka Taki kraj. Jako soliści zaśpiewali: Amelia Micał (Serce w plecaku) oraz Anita Stojek, Agnieszka Grochala, Filip Gliwa i Michał Chomycz (Taki kraj).                                                                        Tekst: p. M. Czepurko

chór i soliści

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy