Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - TEGOROCZNY ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 🌎
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

TEGOROCZNY ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 🌎

Spotkanie z myśliwym Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w dniu 25 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Pana myśliwego Bogusława Depę oraz Pana Jakuba Zgłobickiego myśliwego-sokolnika. Podczas spotkania uczniowie klas 0-4 mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt zamieszkujących lasy, postępowania, gdy takie zwierzę spotkamy na swojej drodze oraz ochrony przyrody. 

 Dużą niespodzianką dla uczniów była obecność sokoła wędrownego (→foto.) oraz dwóch psów myśliwskich: wyżła węgierskiego oraz płochacza niemieckiego (→foto.).   

 Pan Jakub Zgłobicki opowiedział o swojej pracy z sokołem na lotnisku w Jasionce. Pan Bogusław Depa przybliżył informacje o psach ras myśliwskich oraz ich roli w czasie polowań.  

 Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wygrać ciekawe książki, kolorowanki i puzzle o tematyce leśnej ufundowane przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Rzeszowie. Ponadto wszyscy uczniowie zerówki i klas pierwszych otrzymali książkowe upominki (→foto.). 

 Było to pierwsze, ale mamy nadzieję, nie ostatnie spotkanie o tematyce, która jest tak ciekawa i obszerna. Spotkanie zorganizowała Pani Anna Fularska nauczycielka języka polskiego oraz edukator ekologiczny w ramach projektu „Energia z natury”. 

  Spotkanie z myśliwym 04 Spotkanie z myśliwym 05 Spotkanie z myśliwym 06 

                            Spotkanie z myśliwym 02 Spotkanie z myśliwym 03


  Ponadto, jak co roku z okazji Światowego Dnia Ziemi, w dniu 26 kwietnia odbył się wewnątrzszkolny konkurs przyrodniczy „Jeden z dziesięciu”.

 Uczniowie klas 7-8 mieli okazję zmierzyć się z szerokim wachlarzem nietuzinkowych pytań z dziedzin biologii, chemii, geografii i fizyki...

 Więcej na ten temat można dowiedzieć się →TUTAJ.

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy