Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

PASOWANIE NA UCZNIA 13102022  W czwartek, 13 października 2022 roku, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość: dzieci z klas pierwszych po raz pierwszy uczestniczyły w akademii szkolnej z okazji – PASOWANIA NA UCZNIA (foto.), (→foto.2), (→foto.3).

  Był to dla nich szczególny dzień. Przybyły do szkoły w galowych strojach w towarzystwie Rodziców/Opiekunów i z dumą zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszego miesiąca nauki. Pokazały, jak pięknie potrafią odśpiewać hymn szkoły oraz recytować wierszyki. Zostały serdecznie powitane w gronie społeczności uczniowskiej naszej szkoły przez nowo wybraną Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Zuzannę Myśliwiec (→foto.).

  W obecności sztandaru szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie (→foto.), zaś punktem kulminacyjnym imprezy był akt pasowania dokonany przez Panią W-ce Dyrektor Elżbietę Babiarz (→foto.1a), (foto.1b), (foto.1c). Od tej chwili wszystkie dziewczynki stały się pełnoprawnymi uczennicami, zaś chłopcy – pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie.

W tym roku szkolnym naukę w naszej szkole rozpoczęły trzy klasy pierwsze:

♦ klasa 1a integracyjna (→foto.), wychowawczyni: p. Ewelina Łojewska, 

nauczyciel wspomagający: p. Joanna Wójcik

♦ klasa 1b integracyjna (→foto.), wychowawczyni: p. Anna Bilska, 

nauczyciel wspomagający: p. Beata Zacios

♦ klasa 1c (→foto.), wychowawczyni: p. Bożena Kukułka, 

asystent osoby niesłyszącej: p. Michał Kłopot

 

  Na pamiątkę wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i zakładki do książek, zaś na osłodę - cukierki przekazane przez uczniów klas starszych (→foto.).

  Po zakończeniu akademii (→foto.) pierwszoklasiści pod kierunkiem swych Wychowawczyń i w asyście Rodziców/Opiekunów udali się do sal lekcyjnych.   

Tekst: p. Maja Czepurko

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy