Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - Aktualności

PRZERWA WAKACYJNA

Wakacje

Dziękując za cały rok szkolny, życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji,

udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi

oraz wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu!

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

Szkolna akademia na zakończenie roku szkolnego 2021 2022 Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania ósmoklasistów, przygotowana dla uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli, stała się świetną okazją dla przywrócenia, po okresie pandemii, wszystkich rytuałów składających się na tradycje SP 17 w Rzeszowie.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu szkoły oraz przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas ósmych.

Po odprowadzeniu sztandaru szkoły uhonorowano pucharami i pamiątkowymi dyplomami prymusów szkoły (→foto.) oraz podziękowaniami - rodziców prymusów (→foto.).

Następnie Panie Dyrektor: Mirosława Leśniak oraz Elżbieta Babiarz wręczyły puchary i świadectwa uczniom z najwyższymi wynikami w nauce oraz z zachowania (→foto.).

Po rozdaniu pucharów i najlepszych świadectw Panie Dyrektor podziękowały za współpracę Radzie Rodziców przy SP 17 i wzajemnie – Przedstawiciele RR wręczyli kwiaty Dyrekcji Szkoły (→foto.).
 Na koniec nagrodzono laureatów i finalistów (→foto.
) konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz najlepszych sportowców z naszej „Siedemnastki” (→foto.).

Na pożegnanie szkoły uczennice i uczniowie klas ósmych (→foto.) przygotowali montaż słowny (→foto.) pod kierunkiem P. Anny Fularskiej i P. Marty Pomes, zaś uczennica Ines Padiasek (→foto.) zaprezentowała dwie piosenki przygotowane pod kierunkiem P. Katarzyny Kawalec.

Konsolę obsługiwała P. Bogumiła Lis. Dekorację sali opracowała P. Iwona Czerwień-Mielnik.

Największą niespodzianką było zakończenie uroczystości - występ zespołu „Stopy Mojżesza” (→foto.), w skład, którego wchodzą 4-ej chłopcy z najstarszych klas SP 17. Kapela wykonała „Nothing Else Matters” autorstwa grupy „Metallica”, którego fragment można obejrzećTUTAJ oraz utwór „To już jest koniec” „Elektrycznych Gitar”. Występ młodych muzyków spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności!

I tym mocnym akcentem zakończyliśmy w naszej „Siedemnastce” rok szkolny 2021/2022.

NASZA SZKOŁA NAGRODZONA W KONKURSIE „PHO3NIX ACTIVE SCHOOL”

290159150 426067949429013 7398437273124328202 n Fundacja Pho3nix przyznała naszej Szkole nagrodę dodatkową do konkursu Pho3nix Active School 2022.

Nagrodą jest udział w półkolonii

„PHO3NIX KIDS DAY CAMP 2022”, podczas którego

10 uczniów z naszej „Siedemnastki”

będzie rozwijać swoje sportowe pasje i marzenia

pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów sportowych.

Więcej na ten temat można przeczytać →TUTAJ.

Uwaga!

Już od 1 lipca do 31 sierpnia będą liczone kroki wszystkich szkół podstawowych w aplikacji mobilnej:

Najlepsza szkoła zostanie nagrodzona wyjątkowymi warsztatami sportowymi Pho3nix Kids

Zdobądź warsztaty sportowe dla naszej szkoły!  Do dzieła!

„BEZPIECZNE WAKACJE” - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Bezpieczne wakacje 2022 Spotkanie z Policjantem

Po całym roku nauki szkolnej przychodzą upragnione wakacje. Jest to czas odpoczynku, relaksu, ale podczas wyjazdów w góry, nad morze, jak również pozostania w domu bardzo ważne jest bezpieczeństwo. I właśnie o zasadach bezpieczeństwa przypomnieli naszym uczniom klas 1-3 i punktu przedszkolnego policjanci: p. K. Brzechwa i p. E. Wierzchowska podczas spotkania w szkole 20 czerwca.

Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Omówili zasady bezpieczeństwa nad wodą, bezpiecznego poruszania się po drogach np. podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy wrotkach.

Ponadto przypomnieli jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i przestrzegali przed zabawą z obcymi zwierzętami. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji :-)

Najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje,

znajdziecie →TUTAJ.

wakacje1