Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „SZTUKA BEZ BARIER” - SPOTKANIE Z ARTYSTĄ MALARZEM STANISŁAWEM KMIECIKIEM

„SZTUKA BEZ BARIER” - SPOTKANIE Z ARTYSTĄ MALARZEM STANISŁAWEM KMIECIKIEM

28 kwietnia 2022 r. w murach naszej szkoły gościć będziemy artystę malarza bez rąk, który maluje ustami i nogami.

Pan Stanisław Kmiecik jest znanym i wziętym malarzem. Zdobywa wiele nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jego prace trafiają na kalendarze i kartki w 76 krajach świata. W Polsce rozpowszechnia je Wydawnictwo AMUN.

Stanisław Kmiecik stale organizuje wystawy, bierze udział w pokazach malowania. Ma za sobą ponad tysiąc pokazów i kilkaset wystaw. Wspólnie z żoną prowadzi spotkania motywacyjne. Spotykają się z seniorami, młodzieżą, dziećmi. Wspierają rozwój artystyczny dzieci. Przekonują, że malarstwo może być sposobem na życie, a brak rąk nie jest przeszkodą. Człowiek musi mieć jedynie otwartą głowę i wykazać kreatywność w dostosowaniu otoczenia do własnych możliwości.

Więcej o artyście można dowiedzieć się →TUTAJ.