Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ZASADY KWALIFIKACJI UCZNIÓW KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO ZAJĘĆ KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNYCH

Informujemy, że od nowego roku szkolnego 2021/2022, kwalifikacja uczniów klas I szkół podstawowych do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych organizowanych na bazie szkół, odbywać się będzie na podstawie zgłoszenia swojego dziecka do takich zajęć, przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka, w oparciu o wynik badania lekarskiego przeprowadzanego przez lekarza p.o.z., w ramach profilaktycznego badania lekarskiego ucznia odbywającego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (bądź w I klasie szkoły podstawowej).

W związku z tym rodzice/opiekunowie prawni proszeni są o wykonanie badania bilansowego dziecka do końca wakacji i poinformowanie lekarza p.o.z. o możliwości uczestniczenia dziecka w bezpłatnych zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych w szkole.

Rodzice/opiekunowie prawni uczniów klas I szkół podstawowych winni następnie w terminie do 30 września br. złożyć u pielęgniarki/higienistki szkolnej Kartę profilaktycznego badania lekarskiego ucznia odbywającego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (klasy I szkoły podstawowej), która zawierać będzie informację o ewentualnej potrzebie udziału dziecka w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych.

Wzór Oświadczenia dotyczący zgłoszenia dziecka przez rodzica/opiekuna prawnego do udziału w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych jest do pobrania →TUTAJ.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajduje sięTUTAJ.