Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - POKAZY NAUKOWE „FIZYKA DLA SMYKA” AKADEMII NAUKI

POKAZY NAUKOWE „FIZYKA DLA SMYKA” AKADEMII NAUKI

DSCN6185.m

W grudniu 2015 roku rozpoczęła się w naszej szkole kolejna edycja pokazów naukowych „FIZYKA DLA SMYKA, które mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Razem z pierwszoklasistami prowadząca  zajęcia sprawdzała, jak pod wpływem pola magnetycznego długopis zawisa w powietrzu i jak przedmioty poruszają się w nieskończoność. Natomiast uczniom klas drugich przekazano wiele interesujących informacji dotyczących optyki. W czasie 45 minutowego spotkania przeprowadzono kilkanaście eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych. W każdym z ćwiczeń uczestniczyli uczniowie doskonale się przy tym bawiąc, co pomogło im w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki.

Organizatorem pokazów naukowych Fizyka dla Smyka jest Akademia Nauki. Koordynatorkami programu w naszej szkole są panie Mariola Wiśniewska i Halina Kielar.

Zdjęcia z grudniowych pokazów można obejrzeć w Fotokronice.