Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

POMOC UKRAINIE

Wychowankowie świetlicy SP 17 w barwach Ukrainy  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom/Opiekunom naszych uczennic i uczniów oraz całej Społeczności Szkolnej za ogromne wsparcie wszystkich akcji humanitarnych: Urzędu Miasta Rzeszowa – „Rzeszów dla Ukrainy” (→TUTAJ), Szkolnego Koła PCK (we współpracy z Oddziałem Rejonowym PCK w Rzeszowie), Szkolnego Koła Caritas, mających na celu pomoc obywatelom ogarniętej wojną Ukrainy.

   Serca wszystkich uczniów rzeszowskiej „Siedemnastki” – tych najmłodszych z klas 1- 3 i Oddziału Przedszkolnego, jak również tych starszych – z klas 4-8, okazały się otwarte na pomoc rówieśnikom z Ukrainy i ich rodzinom. Po raz kolejny pokazaliśmy, że szkoła to nie tylko miejsce do nauki i zabawy. To również miejsce, gdzie dzieci i młodzież uczą się być dobrym i otwartym na potrzeby innych.

   10 marca 2022 r. cała Edukacja Wczesnoszkolna naszej „Siedemnastki” uczestniczyła w akcji zorganizowanej przez kino Zorza, w której chętne dzieci zamiast biletu na film „Wiki i jej sekret” wrzucały do puszek wolne datki (→foto.). Udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych, które zostały przekazane na pomoc dzieciom i ich rodzinom w Ukrainie. Kino Zorza pięknie podziękowało na swojej stronie internetowej wszystkim dzieciom, które wzięły udział w akcji (→TUTAJ).

Uczniowie klas młodszych w ramach wsparcia rówieśników z sąsiedniego, ogarniętego wojną kraju wykonały piękne prace plastyczne m.in. „Serca dla Ukrainy” (foto.). Wielu z nich przywitało nowych uczniów miłymi upominkami i słodyczami.

W wyznaczony dzień większość naszych uczniów ubrało się w barwy narodowe Ukrainy (→foto.1, →foto.2).

Uczniowie klas starszych, przy wsparciu opiekunów, koordynowali poszczególne akcje na terenie naszej szkoły: Urzędu Miasta Rzeszowa, SK PCK, SK Caritas, w których aktywnie i z prawdziwym zaangażowaniem uczestniczyła cała społeczność SP 17. W ramach tych akcji przeprowadziliśmy zbiórki potrzebnych rzeczy, m.in.: środków opatrunkowych i higieny osobistej, śpiworów, kocy, trwałej żywności, itp. Także część zebranych funduszy w ramach tegorocznej akcji „Wyślij pączka do Afryki”, organizowanej przez SK Caritas (→foto.), została przekazana na cel pomocy potrzebującym ludziom z Ukrainy.

 

Serca polskie i ukraińskie