Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

61dd629be1f51 o full

Drodzy Uczniowie!

Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych :-)

 Życzymy wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych oraz udanego odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam wielu ciekawych przeżyć.

 

Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących. Nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Mamy nadzieję, że do nauki w szkole wrócicie zadowoleni, uśmiechnięci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

 

W związku z rozpoczynającymi się feriami przygotowaliśmy dla Was prezentację interaktywną, w której przypominamy kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu - wystarczy kliknąć TUTAJ.

 


    PRZYGOTOWANIA DO BEZPIECZNYCH FERII W NASZEJ „SIEDEMNASTCE” 

 Promocja Zdrowia Bezpieczne ferie 2022 Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym w dniu 9 lutego 2022 r. uczniów klas 3a, 3b, 3c (→foto.). (→foto.) odwiedził policjant – Dzielnicowy Konrad Brzechwa, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie przerwy zimowej.

 Celem spotkania było uświadomienie uczniom niebezpiecznych dla życia sytuacji, w których mogą się znaleźć podczas zimowego wypoczynku. Wszyscy obejrzeli filmy edukacyjne obrazujące omawiane zagadnienia (→foto.) oraz wzięli aktywny udział w pogadance z policjantem. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się dużą wiedzą w tym temacie (→foto.). Przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, lodowisku, stoku narciarskim czy w domu. Usłyszeli również wskazówki dotyczące prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia.

 Spotkanie zorganizował Zespół ds. Promocji Zdrowia oraz szkolny pedagog.

 W ostatnim tygodniu przed feriami, w głównym holu naszej szkoły, przygotowano także gazetkę (→foto.) i wystawę prac uczniów klas 1-3, wykonanych na konkurs pt. „Bezpieczne ferie zimowe", które można obejrzeć również tutaj: →foto.1, →foto.2.

 Uczniowie starszych klas stworzyli natomiast dużo oryginalnych rymowanek i wierszyków na temat bezpieczeństwa podczas zimowych ferii. Z twórczością naszych uczniów można zapoznać się →TUTAJ.

 Wszystkim uczniom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.