Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

WYPRAWA SZKOLNEJ DRUŻYNY ORLĄT

received 1398020597231024   W dniu 17 czerwca nasza Szkolna Drużyna Orląt uczestniczyła w wyprawie, której celem było dotarcie na Kopiec Konfederatów Barskich, znajdujący się na rzeszowskim osiedlu Pobitno. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca związane z bitwą stoczoną pomiędzy Konfederatami Barskimi a wojskami rosyjskimi, która rozegrała się w sierpniu 1769. Orlęta obejrzały pamiątkowa tablicę wmurowaną w 250 rocznicę bitwy na dzwonnicy przy kościele p.w. św. Józefa Sebastiana Pelczara (→foto.). Ponadto zobaczyły okolice stoczonej bitwy, a przede wszystkim weszły na Kopiec Konfederatów Barskich od stronu pięknego wąwozu lessowego przemierzając niezwykle urocze i ciągle dzikie w tej okolicy brzegi Wisłoka (→foto.), (→foto.2), (→foto.3). Dodatkowo zapaliły też znicze przy grobie płk. Leopolda Lisa Kuli (→foto.), a także odwiedziły symboliczną mogiłę Łukasza Cieplińskiego, jego żony i syna (→foto.) oraz Broni Mendoń (→foto.).

Wyprawa dostarczyła Orlętom sporo wrażeń i była świetną okazją do poznawania historii naszego miasta, a także możliwością do integracji drużyny (→foto.). Wyprawę zorganizowały panie: Agata Napiórkowska i Bogumiła Lis – opiekunki Szkolnej Drużyny Orląt.