Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

GEOGRAFICZNY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

GRA TERENOWA 10062021   Reprezentanci klas szóstych naszej szkoły 10 czerwca wzięli udział w geograficzno - ekologicznej grze terenowej.  Gra planowana była na 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, jednak ze względu na pandemię została przeniesiona. Zadaniem uczniów było dotrzeć do miejsc na podstawie planu, gdzie czekały na nich różne zadania. Uczniowie mieli między innymi rozszyfrować tajną wiadomość (→foto.), ułożyć puzzle mówiące o marnowaniu żywności (→foto.), określić jakie środki transportu pozostawiają ślad węglowy (→foto.) oraz zdecydować, na co najwięcej zużywamy wody (→foto.) Były również zadania sprawnościowe wymagające współpracy w grupie (→foto.).

   Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i świadomością ekologiczną. Reprezentanci klasy 6c najszybciej poradzili sobie z zagadkami i całą trasą gry, jako drudzy grę ukończyli uczniowie klasy 6b, którzy o 8 sekund wyprzedzili uczniów klasy 6d, tuż za nimi byli przedstawiciele klasy 6a.

Gratulujemy wszystkim drużynom!  Grę przygotowała p. Magdalena Koziarz z uczniami klasy 7b.

 

Tego samego dnia chętni uczniowie z klas piątych i siódmych naszej „Siedemnastki” wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie wiedzy geograficznej pt. „Krajobrazy Polski”.

Z wynikami konkursu można zapoznać się →TUTAJ. Nagrody w konkursie ufundowała Szkolna Rada Rodziców. Konkurs przygotowały i zorganizowały: p. Katarzyna Kawalec i p. Monika Kata.