Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZE INICJATYWY W RAMACH PROGRAMU „TD - TS”

uodo tdts logo color rgb

   Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała specjalne wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze inicjatywy, który został zorganizowany w ramach XI edycji programu Twoje dane – Twoja sprawa przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

   Wybierając najlepsze inicjatywy, brano pod uwagę m.in. interesującą formę zajęć adekwatnie do wieku odbiorców, poziom merytoryczny prac, kreatywne podejście do tematu ochrony danych osobowych oraz zakres przedstawionej tematyki, a także, uniwersalność przygotowanych materiałów.

 

Wyróżnienie otrzymaliśmy za cykl prezentacji pt. To nie jest świat bez granic., który był realizowany w formie online w klasach VII – VIII w okresie od lutego do kwietnia 2021 r., a o którym to już kilkakrotnie wspominaliśmy.

 

Realizowane zagadnienia to:

  • Tożsamość cyfrowa i cyfrowa reputacja.
  • Internet nigdy nie zapomina – zdjęcia i filmy w sieci. 
  • I po co ta cała ochrona?
  • To nie jest świat bez granic. pt. Moje dziecko i jego dane w sieci. (prezentacja dla rodziców).

Serdecznie dziękujemy:

  • Wychowawcom za pracę z prezentacjami w swoich klasach,
  • p. Marcie Pomes – nauczycielce języka polskiego w naszej szkole za korektę polonistyczną ww. cyklu,
  • p. Wioletcie Rozesłanie – inspektorowi danych osobowych przy SP 17 w Rzeszowie za cenne wskazówki merytoryczne podczas przygotowywania materiałów.

Dzisiaj również zapraszamy do lektury naszego załącznika. Tym razem porada z Urzędu Ochrony Danych Osobowych dotyczy wycieku danych →TUTAJ.

Koordynatorzy programu: Iwona Niedzielska-Taźbier i Irena Sitarska